W dziecięcym pokoju powinno być jasno i przytulnie. To przestrzeń, w której maluch odpoczywa, bawi się i spędza swój wolny czas. Projektując tą przestrzeń uwzględniamy dostęp do światła, miejsce na przechowywanie ubrań, a także strefę służącą do odpoczynku. Kupując łóżko najlepiej wybierać takie, które rośnie z dzieckiem. Aby pokój był jeszcze bardziej przytulny i pełny miłości, koniecznie trzeba wyposażyć go w dekoracyjne poduszki w kształcie serca, chmurki, żyrafy lub słonka. Warto pamiętać, że poduszki dla dzieci wcale nie muszą być brzydkie i nudne. Poduszka serce, może być wyrazem miłości i najlepszą przytulanką malucha, która towarzyszy mu przy zasypianiu.

Kocyk, zasłony i poduszka serce. Czego nie może zabraknąć w pokoju dziecka?

Dzieci zwracają szczególną uwagę na detale swoich zabawek. Przyzwyczajają się do własnych rzeczy czasami tak bardzo, że nie chcą się z nimi rozstać. Jeśli jakiś produkt zyskuje ich akceptację, to zazwyczaj maluchy nie wypuszczają go z rąk. Właśnie dlatego warto rozważnie wybierać wszelkie produkty, które otaczają dziecko na co dzień. Aby maluch lubił w pokoju przebywać, warto zainwestować w akcesoria dekoracyjne, takie jak zasłony, kocyki, czy poduszka serce. Sklepy oferują tekstylia w przeróżnych wzorach i kolorach. Nowoczesny design tkanin sprawia, że z łatwością dopasujemy je do wystroju dziecięcego pokoju.

 

Tekstylia do pokoju dziecięcego, które pobudzają wyobraźnię

Jeśli chcemy zadbać o rozwój naszego dziecka sięgamy po zabawki i akcesoria stymulujące ich kreatywne myślenie. Podobnie powinniśmy działać, kiedy meblujemy i wyposażamy dziecięcy pokoik. Tekstylia, które się w nim znajdą powinny pobudzać wyobraźnie malucha. Dobrze sprawdza się miła w dotyku struktura, szeleszczące lub błyszczące elementy, a także nietypowy design. Poduszka chmurka, niedźwiadek, miś lub króliczek zachęcą do zabawy i snucia niesamowitych historii. Dziecięce poduszki pełnią kilka funkcji. Po pierwsze służą podparciu i zabezpieczeniu dziecka. Po drugie są wygodną przytulanką, która ułatwia zasypianie i chroni przed koszmarami. Miła w dotyku tkanina i bajkowa twarz poduszki zawsze wywoła uśmiech na twarzy dziecka. Wybierając dziecięce tekstylia warto kierować się także ich jakością. Wysokogatunkowe materiały będą trwałe, odporne na częste pranie i przede wszystkim bezpieczne dla dziecka. Nie mniej istotne jest wypełnienie poduszki, które powinno być antyalergiczne. Połączenie dobrej i sprawdzonej jakości z ciekawym designem zapewni satysfakcję rodzica i zadowolenie dziecka.